Description
Formaldehīds ir kancerogēns, indīgs, alerģisks un kodīgs. Formaldehīds veidojas kurināmā nepilnīgas sadegšanas procesos. Formaldehīds ir izplatīts iekštelpu gaisa piesārņotājs. Telpās formaldehīda izgarojumu galvenie avoti ir finieris, skaidu plāksnes, audumi, daži putu izolācijas materiāli, stiklašķiedra, tepiķi un to līme, dažas krāsas un grīdas apdares materiāli. Formaldehīds ir arī automašīnu izplūdes gāzu sastāvā. Formaldehīda fona koncentrācija gaisā virs okeāniem ir no 0,1 mg/m3, nepiesārņotos lauku apvidos ap 1,0 mg/m3. Tajā pat laikā industrializētos apvidos tā saturs gaisā var sasniegt 0,04 mg/m3, bet iekštelpās no 0,5 – 1 mg/m3 (atsevišķos gadījumos sasniedzot pat koncentrācijas virs 5 mg/m3). Tā kā formaldehīda pusizvadīšanas laiks no mēbelēm var būt 2 – 3 gadi (atkarībā no to virsmas pārklājuma blīvuma), tad tas ir uzskatāms par nopietnu dzīves vides piesārņojuma faktoru.
Gaistošo organisko savienojumu koncentrācija iekštelpu gaisā ir cieši saistīta ar to emisiju no celtniecības un apdares materiāliem. Galvenie piesārņojuma avoti ar GOS ir krāsas, lakas, kokskaidu plāksnes, saplāksnis, grīdas segumi. Jaunbūvēs GOS saturs parasti ir lielāks nekā vecajās (2 gadi un vairāk) ēkās. Taču jāņem vērā, ka sadzīves ķīmijas izmantošanas dēļ atsevišķu GOS koncentrācija ar laiku var nemainīties, vai pat pieaugt. Lai samazinātu GOS daudzumu iekštelpu gaisā, jāizvēlas ne tikai mazas emisijas celtniecības un apdares materiāli, bet arī jārūpējas, lai telpas būtu labi ventilējamas, tomēr intensīva ventilācija var palielināt ēkas energopatēriņu.
Gaisā suspendētās cietās daļiņas ir atmosfēras aerosols, ko veido dažāda izmēra cietas daļiņas un/ vai pilieni. Dabīgo suspendēto cieto daļiņu fonu veido jūras aerosoli un dabīgie putekļi. Pēc izmēra cietās daļiņas iedala rupjās un smalkās daļiņās. Tādi bioloģiskie piesārņotāji kā baktērijas, putekšņi un sporas lielākoties ir sastopami rupjo daļiņu veidā. Smalko cieto daļiņu izmēru raksturo indeksi PM 10 un PM 2,5, t.i., daļiņas, kuru aerodinamiskais diametrs ir attiecīgi 10 un 2,5 µm, kuras ilgāk saglabājoties atmosfērā un vienmērīgi izplatoties pilsētvidē (no dažām dienām līdz nedēļai), būtiski var ietekmēt cilvēka veselību. Cietās daļiņas ar izmēru mazāku par 2,5µm (ļoti smalkas cietās daļiņas) saglabājas gaisā vēl ilgāk, veidojot stabilus aerosolus. Ļoti smalkās cietās daļiņas ietver gan dīzeļdegvielas izplūdes aerosolus, gan ogļu pelnus, minerālas cilmes putekļus (azbesta, cementa, kaļķakmens), metāla putekļus un dūmus (cinka, vara, dzelzs, svina), kā arī skābes miglu (sērskābe) u.c. Cieto suspendēto daļiņu koncentrācijas pieaugumu rada degvielas un dīzeļdegvielas sadegšanas procesi, siltumenerģijas ražošanas procesi katlumājās, kā arī dažādi citi ražošanas procesi, kas rada putekļus.
Tehniskie parametri:
- Formaldehīdi, HCHO (Formaldehyde), no 0-1,999 mg/m3 .
- Gaistošie organiskie savienojumi, TVOC (ieskaitot benzolu), no 0-9,999 mg/m3.
- Cietās putekļu daļiņas, Particulate Matter PM2,5 no 0-999 µg/m3.
- Iekštelpas un āra temperatūra no -10 līdz +50 C.
- Displejs LED
- Iebūvēta Lithium baterija ar kapacitāti 2200mAh.
- Uzlāde ar USB, 5,0V/350mA. Izmēri: H=181mm; D=75mm. Svars – 381g
Iekārtas garantija 12 mēneši.
Ražotājs: Vson Technology Co., Ltd., Ķīna. Ražotāja mājas lapa