Skip links

Smaku un pelējuma likvidēšana

Iekštelpu ozonēšana.

Nepatīkamās smakas izraisītāji ir dažādi mikroorganismi un baktērijas, kuri dzīvo dažādās telpas vietās, kur ar ikdienas tīrīšanas paņēmieniem tiem netiek klāt. Pakalpojuma veikšana nepatīkamu smaku likvidēšanai parasti aizņem līdz 60 minūtēm vienai telpai. Ja tas ir dzīvoklis vai privāta dzīvojamā māja, tad parasti apstrādā visas telpas, kas kopumā aizņem 3 līdz 6 stundas. Pelējuma likvidēšanai nepieciešamas divas ozonēšanas reizes ar vienas dienas intervālu. Lai apturētu pelējuma sēnītes attīstību, ir nepieciešama stiprāka un ilgāka ozona iedarbība, lai pilnībā nooksidētu pelējuma sēnītes garās kājiņas, jeb micēlijas, kuras stiprinās pie sienas vai grīdas materiāla un cenšas tajā „ielīst”. Pēc apstrādes ar ozonu, tuvākajās dienās pelējuma sēnītes vizuāli nemainās, tās saglabā savu sākotnējo krāsu. Pēc pāris dienām var novērot pelējuma sēnīšu krāsas izmaiņas, tās paliek pelēcīgas un melnas. Tas nozīmē, ka pelējuma sēnīte, kā organisks veidojums „nokalst”. Pirmās vizuāli iet bojā mazākās sēnītes daļas un to sporas, lielas sēnes virsma vizuāli paliek tumšāka pat pēc mēneša, ja turpina atrasties attīstībai labvēlīgā vidē – siltumā un mitrumā. Tāpēc, šādās vietās būtu lietderīgi pēc mēneša apstrādi ar ozonu atkārtot.

Maksa par šādu pakalpojumu ir no 30 līdz 100 eiro, atkarībā no atrašanās vietas. Apstrādātajās telpās smaka tiek likvidēta arī no visiem priekšmetiem, kuri tur atrodas. Ja nepatīkamās smakas avots atrodas, piemēram, iemūrēts sienā, tad ozons nepalīdzēs, jo netiks tiešā kontaktā ar smakas izraisītāju. Ja, arī pēc apstrādes ar ozonu, apkārtējās vides nosacījumi (tīrība, temperatūra un mitrums) būs labvēlīgi baktēriju attīstībai, nepatīkamās smakas pēc kāda laika tiks no jauna „ieaudzētas”. Apstrāde ar ozona gāzi 30 līdz 120 minūtes vienai telpai, atkarībā no problēmas. Apstrādes laikā telpām jābūt tukšām bez cilvēkiem un dzīvniekiem. Pēc apstrādes telpas uz divām stundām jātur slēgtas, lai telpās esošais ozons pats sadalītos. Pēc tam kārtīgi jāizvēdina. Darbu veikšanas laikā tiek kontrolēta ozona koncentrācija.

Pasūtīt smaku un pelējuma likvidēšanu

  Automašīnu salona ozonēšana

  Apstrādes laikā automašīnas salonā tiek ievadīts ozons un iedarbināta kondicionēšanas sistēma, kuras darbošanās laikā gaiss tiek ņemts no automašīnas salona. Tā rezultātā, ozonētais gaiss tiek cirkulēts pa kondicionēšanas un ventilēšanas šahtām, kā rezultātā tiek veikta sistēmas attīrīšana no mikroorganismiem un smaku izraisošām baktērijām. Arī automašīnas salons ir attīrīts. Pakalpojuma maksa līdz 25 eiro. Īpaši ieteicams pārtikas kravu pārvadātājiem. Izmazgātas refrežatoru saldējamās kameras un kravas tilpnes tiek apstrādātas ar ozona gāzi. Rezultātā tiek dezinficēts autotransporta kravas nodalījums un iznīcinātas smakas. Pakalpojuma maksa līdz 40 eiro.

  Projektu vadītājs Juris Brūveris
  Ozonatora noma

  Ozonatoru noma ir izdevīga, ja jāapstrādā vairākas iekštelpas, piemēram lauku māja ar daudzām istabām un, ja objekts atrodas ārpus Rīgas.

  Uzzināt vairāk